Gölgelik Filesi Ürünleri

Gölgelik Filesi

Günümüzde güneşin zararlı ışınlarından korunmak amacıyla pek çok sistem geliştirilmiştir. Son yıllarda en sık tercih edilen bu sistemlerden birisi de gölgelik fileler olmaktadır. Bu fileler bireyleri güneşin ışınlarından koruma sağlar iken çevresel zararları da en aza indirgemektedir. Bu nedenle kullanım alanları da oldukça geniştir.

Gölgelik Filesi Nedir?

Güneş ışınları cilt kanseri gibi kötü ve geri dönülemeyecek hastalıkları tetiklemektedir. Özellikle belirli saatlerde güneşin zararlı ışınlarından korunmak oldukça önem taşımaktadır. Gölge oluşturmak için kullanılan fileler bahçe ve özellikle güneş alan açık mekanlarda UV ışınlarını en aza indirmeyi amaçlayan filelerdir. Güneş ışınları uç farklı ışınlardan meydana gelmektedir. Bunlar UVA, UVB ve UVC ışınlarıdır. UVA ışınları kişilerde cilt yaşlanmasına neden olabilecek iken UVB ışınları yanıklara ve cilt kanserine neden olabilmektedir. Son olarak UVC ışını en tehlikeli ışın olup ölümcül hastalıklara neden olabilmektedir. Bu ışınların aşırı olduğu zamanlarda insanlar ciltlerine oldukça zararlı etkiler vermektedir. İnsan cildinde yer alan melanin isimli pigment ise güneşin zararlı ışınlarından cildi korumaktadır. Fakat güçlü güneş ışınlarında bu pigment yeterli olmamak ile birlikte cilt yanmasına ve cildin DNA’sına etki ederek ciddi hastalıklara yol açabilmektedir. Bu anlamda gölgelik file güneşin zararlı ışınlarından koruma sağlamaktadır. Bunun yanında çitlere uygulanan kişisel alanları da korumak bu filelerin görevleri arasındadır.

Gölgelik Fileler Neden Tercih Edilir?

Gölgenin oluşması gereken alanlarda öncelikle iş güvenliğinin sağlanabilmesi için bu fileleri kullanmak çok önemlidir. Pek çok anlamda kolaylık sağlaması sebebiyle de kullanım alanı oldukça geniştir. Gölgeleme filesi çeşitlerinin tercih edilme sebepleri şunlardır: – Yırtılmalara karşı dayanıklıdır ve uzun süre kullanım sağlar. – Özellikle inşaat yapılan alanlarda yüksek bölgeden düşebilecek parçaların zemine düşmesini engeller. – Tarım yapılan bölgelerde ekipmanların kullanım ömrünü uzatır. – Tarım alanlarında iklimlendirme ve sulama imkanı sağlar. – Eşit gölgeleme yapar ve güneşin zararlı ışınlarından korur. – Kullanıldığı alanlarda verimi arttırır.

Gölge Filesi Çeşitleri

Pek çok yönden avantaj sağlayan bu filelerin çeşitli renkleri mevcuttur. Gölgelik çeşitleri kullanılacak alanlara göre farklılık göstermektedir. Bu file çeşitlerinin gölgeleme sıklıkları da birbirinden farklı olmaktadır. Fileler %35, 55, 75 ve 95 oranlarında gölgelendirmelere sahiptir. Gölge fileleri arasında renk farklılıklar da bulunmaktadır. Bunların arasında olan yeşil gölgelik file çeşididir. Kullanım alanlarına göre farklılık gösteren filelerden yeşil fileler genellikle bahçelerde ve seralarda tercih edilmektedir.

Gölgelik Filesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Gölge için file araştırması yapılırken bazı noktalara dikkat edilmelidir. Özellikle gölgelendirme yapılacak alanın ölçülerinin iyi alınması ve bu bölgelere uygulanacak aparatların uygun seçilmesi gerekir. Gölgelik file çeşitleri ahşap veya duvara monte edilebilen ürünlerdir. Bunun için vidalar kullanılır. Vidalar dışında fileleri sabitlemek için halat, tel veya zincirler de tercih edilebilir. Ayrıca bu fileleri kişiler kendileri sabitleyememektedir. Bu anlamda kuzeyfile.com.tr sitesi üzerinden ürünleri inceleyebilir gerekli bilgilere sahip olabilirsiniz.

SİPARİŞ BİLGİ FORMU

Sizlere kaliteli bir hizmet verebilmek için sabırsızlanıyoruz! Hemen aşağıdaki formu doldurarak siparişinizi oluştrabilirsiniz. Uzman müşteri Temsilcimiz sizinle hemen irtibata geçecektir. 

Bilgi: Ortalama 2 saat içerisinde belirttiğiniz posta veya telefon numarasına geri dönüş sağlanmaktadır.

Kademeli Fiyatlandırma
1 m² için5 m² için10 m² için20 m² için
5₺
3,75₺3₺2,75₺